top of page
JPEE'17
Tematyka JPEE'17

Od 2011 r. realizowany jest Projekt Krakowskie Konferencje Naukowe, służący promocji marki Kraków podczas wybranych konferencji oraz seminariów, organizowanych przez jednostki krakowskiego ośrodka naukowego. Spektrum tematyczne konferencji jest szerokie, choć większość z nich koncentruje się na rozwoju miasta, innowacyjności i nowych rozwiązaniach technologicznych i organizacyjnych.

Kwalifikacją konferencji do Projektu zajmuje się powołana do tego celu Komisja przedstawicieli krakowskiego środowiska naukowego, której prace koordynuje Polska Akademia Umiejętności.

Celem Konferencji JPEE'17 była wymiana myśli naukowej na podstawie zebranych doświadczeń samorządów i przedsiębiorstw w aspekcie wpływu efektywności energetycznej na jakość powietrza. W drugim dniu konferencji głos zabiorą przedstawiciele świata nauki.

Konferencja stanowi szansę wypracowania innowacyjnych rozwiązań i doskonalenia znanych już narzędzi służących poprawie efektywności energetycznej, a w rezultacie poprawie jakości środowiska, w którym żyjemy. 

Partnerzy biznesowi 
Krakowskie Konferencje

Tematyka Konferencji obejmuje między innymi zagadnienia:

  • zrównoważonego rozwoju

  • polityki klimatycznej oraz energetycznej 

  • efektywności energetycznej w budownictwie

  • kierunków poprawy stanu energetycznego budownictwa istniejącego

  • problematyki jakości klimatu zewnętrznego /wewnętrznego w aspekcie samopoczucia oraz zdrowia człowieka we współczesnym świecie

  • celowości zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz innych rozwiązań zastępujących źródła nieodnawialne

  • innowacji wytyczających zmiany stanu energetycznego w Polsce

  • kierunków współpracy nauki, samorządów oraz biznesu

Patronaty:

Organizatorzy:

Partnerzy naukowi:

Patronaty medialne:

Partnerzy biznesowi:

Galicyjska Izba Budownictwa utworzona w 2011 roku w Krakowie. Powołało ją do życia 65 firm działających w naszym regionie. Izba stawia sobie za cel skuteczne działanie na rzecz ochrony interesów branży budowlanej.

 

Duże doświadczenie firm zrzeszonych w GIB oraz zaplecze, jakie stanowią uczelnie, głos środowiska zrzeszonego w Izbie jest ważny w miejscach, w których zapadają decyzje ważne dla budownictwa - i nie tylko. Izbie przewodzi Prezydent Piotr Hrabia.

MPEC Tarnów - jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce.

 

Dzięki szerokiej akcji modernizacji sieci ciepłowniczej, wykonanej w ramach programu pn. Ograniczenie strat i poprawa pewności dostaw ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej w Tarnowie, współfinansowanym przez Fundusz Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, system ciepłowniczy charakteryzuje się wyjątkową efektywnością energetyczną oraz sprawnością przesyłu ciepła.

InnoTechKrak to pierwszy formalny związek uczelni w Polsce, który został utworzony decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kwietniu 2015 r.


InnoTechKrak tworzą trzy krakowskie Uczelnie:

  • Akademia Górniczo-Hutnicza,

  • Politechnika Krakowska,

  • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Celem funkcjonowania Związku jest zwiększenie potencjału zrzeszonych Uczelni w zakresie badań naukowych i dydaktyki. InnoTechKrak koordynuje międzyuczelnianą współpracę naukowo-badawczą i współpracę z biznesem.

South Poland Cleantech Cluster stanowi platformę współpracy firm, uczelni, jednostek badawczo-wdrożeniowych, jednostek samorządu terytorialnego (gminy, miasta) oraz organizacji pozarządowych.

Wizją South Poland Cleantech Cluster jest stworzenie wiodącego cleantech klastra w Europie Centralnej oraz jednego z najbardziej konkurencyjnych klastrów na świecie poprzez stworzenie ponadprzeciętnego środowiska innowacyjnego i badawczego w celu wprowadzania technologii i usług cleantech do różnych sektorów i łańcuchów wartości.

Airly - innowacyjny start-up budujący sieć sensorów powietrza dla miast i gmin. Dzięki rozwiązaniu opracowanemu przez firmę Airly możliwe jest monitorowanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą mapy online.

Celem firmy jest zbudowanie gęstej sieci sensorów w całej Polsce, co wpłynie na zwiększenie świadomości tego, czym oddychamy na co dzień. Pozwoli to także zidentyfikowanie źródeł problemów i ich dokładnej lokalizacji.

Stowarzyszenie Certyfikatorów
Audytorów Energetycznych

 

Stowarzyszenie działa w następujących obszarach: 

a) charakterystyka energetyczna

b) audyting energetyczny

c) efektywność energetyczna

d) audyt przemysłowy

e) audyt przedsiębiorstw

f) ograniczenie niskiej emisji

g) prawo budowlane

h) budownictwo energooszczędne i pasywne

i) ekologia

bottom of page